Uzm. Ecz. Saadet Akcan Şahin

Akcan Eczanesi'nde 18 yıldır  yenilikçi ve gelişimci bir serbest eczacı, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Klinik Eczacılık Bölümünden mezun, koçluk yolunda bir profesyonel, estetisyen, hayvan sever ve sıkı bir çevre dostu.

Ankara Özel Arı Koleji'nden sonra Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 'nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Klinik Eczacılık Anabilim Dalı'nda "Proton pompası inhibitörlerinin doğru süre ve doğru şekilde kullanımında klinik eczacının rolü" ile ilgili tezini tamamlayarak mezun olmuştur. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

18 senedir sahibi bulunduğu Akcan Eczanesi'nde sektörü yakından takip edip, yenilikçi ve gelişimci bir eczacılık modelini benimseyerek işini sürdürmektedir.

Eczane işletmeciliği, işletmelerde müşteri ilişkileri yönetimi, finans yönetimi, beden dili, ekip liderliği, sigara bıraktırma yaklaşımları, alkali yaşam, sağlıklı beslenme, sağlıklı mikrobiyota, antibiyotik kullanımı, aşılama, antibiyotik direncine karşı mücadelede serbest eczacının  rolü (WHO Temsilcileri ile), Estetisyenlik, Spor Eczacılığı ve benzeri pek çok konuda eğitimlere katılmış, sağlıklı beslenme ve alkali yaşam konularında eğitimler vermiştir. 2017 yılında mesleklerinin arasına ICF Akredite koçluk eğitimlerini alarak, koçluğu da eklemiştir.

Fotoğraf çekmek, tasarımcılık, mimari, seyahat etmek, kitap okumak, organik beslenme, jogging, basketbol ve tenis ilgi alanlarıdır.

Evlidir. Buz adında bir köpeği vardır.

Comments are closed.