Ruhan AKIN

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı akredite Profesyonel Yönetici ve Takım Koçu, Koç ve Mentor Süpervizörü, İş Geliştirme Mentoru ve Eğitmen

Armente Danışmanlık ve Eğitim AŞ. Kurucu Ortağı ve yöneticisi

Association for Coaching Türkiye Yönetim Kurulu Stratejik İlişkiler Başkanı ve AC Akreditasyon Supervisoru
TÜGİM(Tüm Girişimci ve İş Mentorleri Derneği) Kurucu üyesi

Uludağ Üniversitesi Ziraat Mühendisliğinde 1998 yılında Lisans eğitimini tamamlamasının ardından ikinci lisans eğitimini İşletme Fakültesinden almıştır.

21 yıllık profesyonel iş yaşamına Perakende ve Mağazacılık sektöründe, Finans Uzmanı olarak başlamış ve sonrasında aynı sektörde Sistem Organizasyon, İş Geliştirme, Müşteri İlişkileri, Call Center, İnsan kaynakları ve Eğitim alanların da çalışmış ve yöneticilik yapmıştır.

Perakende ve Mağazacılık alanında dünyanın önde gelen uluslararası şirketlerinde sürdürdüğü kariyeri boyunca görev aldığı birimlerde özellikle Müşteri İlişkileri, Call Center, İnsan Kaynakları ve Yönetim, Liderlik ve Koçluk alanında birçok eğitim almış ve eğitimler vermiştir.

Yöneticiliğini yaptığı ekiplerinin süreçlerini takip etmiş ve ekiplerine her zaman bir koç olarak destek vermiştir.

Son görev aldığı Uluslararası Eğitim firmasının yeniden yapılanma projelerinde görev almış, yönetim ve eğitim sistemlerinin tasarımının yönetimini üstlenmiş ve buradaki görevini sonlandırdıktan sonra kariyerine eğitim alanında devam etme kararı almıştır.

2011 yılında ilk girişimcilik denemesi olan eğitim firmasında, eğitmenliğin yanı sıra Genel Müdürlük görevini de 2 yıl süre ile devam ettirmiştir.

Diğer eğitimlerinin yanı sıra Koçluk ve iletişim alanındaki uzmanlığını daha da ileriye götürmek için Kanada merkezli Adler International Coaching’ in Akredite Uluslararası Profesyonel Koçluk Sertifikasyon programını tamamlamıştır.

Bu program çerçevesinde Coaching Conversation in the Contex Of The Work, Foundations of Professional Coaching, Moving Toward Artful Coaching uzmanlıklarını elde etmiştir.

House of Human Koçluk Eğitim ve Danışmanlığın, ICF Profesyonel Koçluk Eğitimi, Koçlukta Beden Dili Eğitimi, Koçlukta Metafor Kullanımı eğitimlerini de alarak uzmanlık eğitimlerini çeşitlendirmiştir.

2009 yılından itibaren aktif olarak yapmış olduğu eğitmenliği bir adım daha ileriye taşıyarak 2016 yılında kurmuş olduğu Armente Eğitim Danışmanlık AŞ de eğitimler tasarlayarak sunmaktadır.

Koçluk ve mentorluk sistemleri kurulması konusunda eğitimler, Liderlik ve yöneticilik eğitimleri ve danışmanlıklar vermektedir. Çeşitli projelerin yaratıcılığını ve yürütücülüğünü yapmaktadır.

Halen ICF ve AC üyesi profesyonel bir koç olarak bireylere ve kurumlarda yöneticilere koçluk ve takım Koçluğu yapmaktadır ve koçluk alanında profesyoneller yetiştirmektedir. Koç süpervizörü olarak koçların ve mentorlerin akreditasyonlarına ve gelişimlerine destek olmaktadır.

Aynı zamanda şirketlerde yöneticilere Supervizorluk yapmaktadır.

Comments are closed.