Meltem Ulu YAVUZ

PCC – Professional Certified Coach

NVC Facilitator, Eğitim Danışmanı

Liderlik, İlişki ve Takım Koçu

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü mezunu olan Meltem Ulu Yavuz, profesyonel iş hayatına; 1996 yılında Başak Sigorta’da Kalite Güvence Departmanında başladı. Burada çalıştığı sürece, ISO 9001 belgesinin alınması süreçlerinde görev aldı ve şirket içinde ISO 9001 eğitimleri verdi.

Doğan Burda Dergi Grubu İnsan Kaynaklarında; dergi grubunun yeniden yapılandırılması, bölünme ve birleşme süreçlerinde İK faaliyetlerinin yürütülmesi, tüm İnsan Kaynakları Fonksiyonlarının tasarlanması süreçlerinde görev aldı.

İTÜ Endüstri Mühendisliği bünyesinde düzenlenen, İnsan Kaynakları Yöneticiliği Sertifika Programını 2005’te tamamladı.

Turkuvaz Yayın Holding bünyesinde yer alan; atv, A Haber, Minika, Turkuvaz Kitap ve Turkuvaz Dergi Grubu şirketlerinin Grup İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevinde bulundu. Şirket birleşmeleri, yeni TV kanallarının kurulması, satış ve el değiştirme, yönetim değişiklikleri gibi köklü değişim dönemlerinde İnsan Kaynakları Fonksiyonlarını yönetti. Aldığı Koçluk eğitimlerine paralel olarak çalıştığı kurumda orta ve üst düzey yöneticilere Koçluk Hizmeti verdi.

Kurumsal hayattaki 17. yılında, Koçluk’un ve Koçluk yaklaşımlı eğitimlerin, bireysel ve kurumsal alanda yarattığı pozitif değişimi daha geniş kitlelere yaymak hedefiyle kurumsal hayattan ayrıldı. Profesyonel Koç ve Eğitimci olarak kurumsal ve bireysel alanda projeler yürüttü. Derneklerde yürüttüğü çalışmalarla birçok gence ve kadına eğitim ve koçluk hizmeti ulaştırdı.

Meltem Ulu Yavuz, koçluk alanındaki profesyonelleşme ve sürekli öğrenme yolculuğunda aşağıdaki eğitimleri tamamladı.

Adler International Learning Koçluk Okulunun,  Profesyonel Koçluk Eğitimleri ile Practicum sürecini tamamlayarak Adler Certified Professional Coach, ACPC ünvanını aldı.

Non Violent Communication, Şiddetsiz İletişim, Sertifika Programını tamamlayarak, İlişki ve İletişim Koçluğu”na odaklanan bu programın sonunda NVC Facilitator ünvanını aldı.

People Dynamics tarafından verilen, Kurumiçi Akredite Koç Yetiştiren Business Coaching Advantage programını Practicum sürecini ve  Liderlik Koçluğuna odaklanan Leadership Coaching Advantage programınlarını  tamamladı.

CRR Global tarafından verilen, Organisation & Relationship Systems Coaching, ORSC, İlişki ve Takım Koçluğu Programını tamamladı. İlişkilere ve takımlara koçluk yapmayı da uzmanlıklarının arasına ekledi.

Koçluk Akademisi Dekanı olarak, Profesyonel Koçluk mesleğinin gelişimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Armente bünyesinde yönetim ve satış eğitimleri eğitmeni olarak bulunmaktadır.

Meltem Ulu Yavuz, Evli ve 2 çocuk annesidir.

Comments are closed.