Serdar Akın

image
Serdar Akın Eğitim ve Yönetim Danışmanı

Eğitmen

Satış ve Liderlik Koçu

Mentor

Profesyonel iş hayatına 1998 yılında Sanovel İlaç'ta saha temsilcisi olarak başlamıştır. 14 yıl Sanovel İlaç ve 9 yıl Nobel İlaç bünyesinde satış pazarlama alanında Bölge Müdürü, Satış Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Satış Pazarlama İş Birim Direktörü olarak görev almıştır. Halen Armente bünyesinde liderlik, satış ve yetkinlik alanlarında eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır.

Kurumlarda çalıştığı bu dönemler içerisinde tüm satış pazarlama fonksiyonlarının yanı sıra kurumsal koçluk sistemlerinin kurulması, satış pazarlama ekiplerinin yıllık eğitim planlarının hazırlanması, performans sistemlerinin kurulması, assessment sistemlerinin oluşturulması, yönetici havuzlarının gelişim eğitimlerinin verilmesi, online eğitim sistemlerinin entegrasyonu, saha ekipleri ve liderlerinin yetiştirilmesi konularında aktif sorumluluklar almıştır.

Lisans eğitimini 1995 yılında Uludağ Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünde tamamlamasının ardından Bilgi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını bitirmiştir. 2011 Yılında Adler International Coaching’ in Akredite Uluslararası Profesyonel Koçluk Sertifikasyon programını tamamlamıştır. Ayrıca Gestalt ve Erikson koçluk modelleri eğitimleri ile koçluk sürecini derinleştirmiştir. Aktif olarak 1000 saatin üzerinde kurumsal ve bireysel koçluk saati tecrübesi bulunmaktadır.

Hem koç ve hem de danışman olmasının yanında TÜBİTAK’ın kuluçka ve girişimcilik merkezlerindeki ekosisteme mentor olarak katkı sağlaması için verilen “Sanayi alanında yetkin yöneticileri mentor olarak yetiştirme” programını tamamlayıp son 7 yıldır İTÜ Çekirdek, Teknopark ve Sanayi Bakanlığı Teknoloji Geliştirme Vakfı bünyesindeki girişimcilere ve şirketlere mentörlük ve eğitmenlik yapmaktadır.

Uzun yıllar kurumlarda satış, pazarlama, yönetim ve insan kaynakları süreçlerinde çalışmış olmanın getirdiği deneyim ve birikim ile Armente Eğitim bünyesinde liderlik, satış, ve yetkinlik alanlarında eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.