Ecz. Bengü Özdemir

1999 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra eczanesini açmış ve 2009 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde İşletme Yönetimi üzerine MBA (Master of Business Administration) yüksek lisansını tamamlamıştır.

2013 yılında İngiltere’de London School of Economics and Political Science (LSE) isimli Üniversite’de “Yönetim Bilimleri ve Stratejik Karar verme” ile ilgili eğitim almıştır.

2012 yılında sürdürülebilir eczane işletmeciliğinin inceliklerini paylaştığı Elma Yayınevi’nden çıkan sektöre ait ilk kılavuz kitap olan “Geleceğin Eczanesini Tasarlamak” isimli kitabın yazarıdır.

2013 yılında “Altın Havan Yılın Eczacı Danışmanlık Ödülünü” almıştır.

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği üyesidir. 2012-2014 yılları arasında derneğin eğitim komisyonu başkanı olarak bir çok projeyi yürütmüştür. Pharmetic Akademi’nin kurucu üyesidir.

Kişisel olarak çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde yer alan Bengü Özdemir’in paylaşmak, fayda sağlamak ve bütüne hizmet etmek yaşam amaçları ve önemli değerleridir. Bu bağlamda eğitim yolculuğuna Eczacılık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra hiç ara vermeden devam etmiştir. Pfizer İlaç Şirketi’nin  “ELİT”  eğitim projesinde eğitmen ve fikir lideri olarak yer almıştır.

İzgören akademide "Beden Dili Eğitimcinin Eğitimi" programını tamamlayarak Beden Dili Eğitmeni olmuş, yine aynı akademiden aldığı  “Eğitmen Uzmanlık Diploması " ile profesyonel düzeyde eğitmenlik ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir.

ICF (International Coaching Federation) akreditasyonuna sahip koçluk eğitimi alarak “Profesyonel Koç” ünvanını almış ve Armente’ye katılmıştır.

Şifa veren bir mesleği icra ederken, beden, zihin ve ruh bütünlüğünün gerçek şifayı oluşturduğuna inanarak , çocukluğundan beri ilgi alanı olan ruhsal şifa alanına yönelmiş ve Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümünde yüksek lisans derslerini tamamlayarak tez aşamasına geçmiştir.

Tez konusunu üzerinde uzun yıllardır kişisel olarak çalıştığı ve psikoloji uzmanlığı ile de derinleştirdiği “Mindfulness (Bilinçli Farkındalık)” olarak seçmiştir. Mindfulness alanında aldığı eğitimlerin ardından bu alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Bilginin gücüne çok inanan Bengü Özdemir, her güne "Bugün acaba yeni ne öğrenebilirim? Ve nasıl fayda sağlayabilirim?" diye bakan, düş ve bilgi sermayesini artırmak için sürekli çalışan ve çalışmaktan yorulmayan biridir.

Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) felsefesinin kendi yaşamına olan katkısını deneyimledikçe her insana ulaşması gerektiğine karar vermiş ve bunu bir hayat amacına dönüştürerek bu yolda çalışmalarına devam etmektedir.

 

Comments are closed.